Inauguracja sezonu 2014/2015

Drużyna ORŁA Miechowice Małe zremisowała w swoim pierwszym ligowym meczu tego sezonu z Dunajcem Ujście Jezuickie 1-1.

Mecz był bardzo zacięty od pierwszego gwizdka. Początkowo miejscowa drużyna miała problem z wyjściem z własnej połowy, a zawodnicy D.U.J stwarzali sobie groźne sytuacje, głownie ze stałych fragmentów gry.

Po 20 minutach role się odwróciły i do ataku przystąpiła drużyna z Miechowic Małych, która stwarzała sobie sytuację strzeleckie. Po jednej z akcji zespołowych piłkę otrzymał Piotr Sacha, który strzałem z 25 metrów po rykoszecie pokonał bramkarza Dunajca. Zawodnicy D.U.J swoich szans szukali w stałych fragmentach gry. Pierwszą groźną sytuację mieli po strzale z ok. 27 metrów, przy którym bramkarz ORŁA Artur Sitko popisał się refleksem i sparował piłkę nad poprzeczką. Chwilę później zawodnicy z Ujścia znowu mieli szanse po rzucie wolnym pośrednim w polu karnym, gdzie przy dużym zamieszaniu zawodnicy ORŁA nie zauważyli, że ich przeciwnicy już rozpoczęli grę, ale dzięki przytomności bramkarza zawodnik z Ujścia nie wykorzystał swojej szansy oddając strzał z 5 metrów w wychodzącego bramkarza. Pierwsza połowa zakończyła się żółtą kartką dla napastnika z D.U.J za kopnięcie bramkarza drużyny przeciwnej.

Druga połowa zaczęła się nie po myśli miejscowej drużyny. Zawodnicy z Ujścia zaczęli atakować bramkę ORŁA i stwarzali coraz groźniejsze sytuacje. W końcu nastąpił błąd obrony ORŁA i Michał Boska musiał się ratować faulem w polu karnym. Sędzia podyktował 11 do której podszedł napastnik D.U.J. No, ale od czego mamy bramkarza w takich sytuacjach. Artur wyczekał napastnika do końca, a ten uderzył w lewą stronę bramki, centralnie w ręce bramkarza. Wtedy zaczęła się walka o każdy metr boiska. Do dobrej sytuacji strzeleckiej doszedł nasz napastnik Artur Gwóźdź, który dostał prostopadła piłkę w pole karne, ale uderzył prosto w wychodzącego bramkarza. Ostatnie minuty to była gra nerwów ze strony zawodników ORŁA i chęć strzelenie wyrównującej bramki przez zawodników Dunajca.

Na 3 minuty przed końcem meczu zawodnik ORŁA sfaulował pomocnika drużyny z Ujścia na 30 metrze. Do piłki podszedł pomocnik Dunajca i technicznym strzałem obok lewego słupka pokonał bramkarza ORŁA.

Gratulujemy naszym zawodnikom punktu i życzymy powodzenia w kolejnych meczach !